Kalori Yakmanın Eğlenceli Yolu; Zumba!

Zumba Nedir? 

Zumba, 1990’lı yıllarda dansçı ve kareograf Alberto ”Beto” Perez tarafından Kolombiya’da ortaya çıkarılan bir dans fitness programıdır. Zumba aerobik ve latin esintili dans figürlerini içerir. Zumba kareografisinde, salsa, samba, hip-hop, mambo, oryantal ve birçok dans bir arada kullanılır. Ayrıca squat ve lunge egzersizleride kareografilerde kullanılmaktadır.

Zumba eğitmenleri tarafından farklı yaş ve kondisyon seviyelerine göre hazırlanan kareografilerle oluşur. Eğitmen tarafından gruba yaptırılmasıyla uygulanır. Zumba 5-10 kişilik gruplar eşliğinde yapılmaktadır. Tüm vücudu çalıştıran bu egzersiz programı basit hareketlerle başlayıp grubun seviyesine göre zorluk derecesi artarak devam etmektedir.

Egzersiz yapmak bazen sıkıcı olabiliyor. Tamamen keyif alma odaklı ve katı kuralları olmayan bu aktivite her yaş için sıkılmadan yapabilecekleri keyifli bir egzersiz programı  haline geliyor. Zumba sadece vücudunuzu çalıştırmakla kalmayıp dans eşliğinde yapıldığı için sporcuların stresten uzaklaşıp daha mutlu ve zinde hissetmelerini sağlıyor.

Zumba Kilo Verdirir mi?

Zumba ile ilgili akla gelen ilk sorulardan biri de kilo verdirir mi ? Zumba yaparken yüksek efor harcadığınız için kalori yakımınızda artar. Bu durum zayıflamanıza yardımcı olmaktadır. Müzik ve sporun birleştiği bu egzersiz programında amaç vücudu sıkılaştırmak, esneklik kazanmak, kondisyonu artırmak ve bütün bunları yaparken eğlenmeyi sağlamaktır.

Zumba ile sadece sıkı ve esnek bir vücuda kavuşmakla kalmıyorsunuz. Hareketli ritimler ile kas hacminizi güçlendirirken, kemiklerinizde kuvvetleniyor. Başlangıçta yavaş hareketlerle başlayan bu egzersiz programları seviyeler yükseldikçe zorlaşmaya başlayarak fazladan kalori yakmanızı ve daha çok kilo vermenizi sağlamaktadır. 

Zumba yaparken dans ederek aynı zamanda squat ve lunge gibi hareketleride yapılmaktadır.. Bel, basen, kalça ve karın kasları başta olmak üzere vücudunuzun birçok bölgesi aynı anda çalışmaktadır. Vücudunuzun birçok bölgesi aynı anda çalıştığı için daha kısa sürede kilo vermeyi ve sıkı bir görünüme kavuşmayı sağlamaktadır.

Kısaca Zumba tüm vücudumuzu çalıştırıp sağlıklı ve güçlü olmamızı sağlar. Her yaşta uygulanabilen, eğlendirirken  zayıflatan ve ruhumuzu iyileştiren bir egzersiz programıdır. 

Kartal’da Zumba

Zumba Kartal’da tabii ki Caroline Fitness Club’da yapılır. Eğlenceli Zumba derslerimize katılmak veya grup ders saatlerini öğrenmek için tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Çok bilen, Çabuk İlerler

Diğer yazılarımıza da göz atın

Fitness Kartal Caroline Spor Salonunda

Fitness Nedir, Ne Değildir?

FİTNESS NEDİR ? Fitness sağlıklı ve formda olmak demektir. Aletli yada aletsiz çalışarak yapılan bu spor dalında tüm kaslarınızın çalıştırılarak güçlendirilmesi amaçlanır. Fitness sağlıklı ve

Vücut Geliştirme salonu

Vücut Geliştirme

VÜCUT GELİŞTİRME NEDİR ? Vücut geliştirme, ağırlık kaldırma, beslenme ve diğer antrenmanların bir araya gelmesiyle kasların geliştirilmesi işlemidir. Bu sporu yapan kişilere Vücut geliştirici denir.

Caroline Fitness Club Kartal'da Pilates Dersleri

Pilates Nedir? Nasıl Yapılır?

Kartal’da pilates tabii ki Caroline Spor Salonunda yapılır. Peki, Pilates nereden ve nasıl doğmuştur? Pilates Vücut sıkılaştırmak için ne kadar etkilidir, kilo verdirir mi?

Bugün bize Katılmak İçin Harika Bir Gün,

Seni Arayalım mı?

Bilgilerini bize Gönder